Jak se to dělá...

Sítotisk - princip tisku spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na průtiskový materiál.
Gumovou těrkou se sítotisková barva protlačuje nezaslepenými otvory v sítu na potiskovaný materiál. Sítotiskovou technologií lze potiskovat všechny běžné druhy materiálů včetně kovu, kůže, papíru, dřeva, skla, keramiky, umělé hmoty i textil jakéhokoli složení (pro každý potiskovaný materiál jsou speciální barvy).

Jednoznačnou výhodou sítotisku je naprostá barevná stálost, trvanlivost potisku a současně příznivá cena. Aplikace sítotiskové technologie přímo na textilní materiál je obecně nejtrvanlivější a nejkvalitnější volbou potisku. Vodou ředitelná barva se vpije do textilních vláken a po zaschnutí ji lze prát i žehlit přes motiv.

Sublimační tisk - používá se tam, kde kvůli složitosti motivu, barevnosti, náročnosti soutisku, velikosti nebo tvaru předlohy případně potiskovaného předmětu nestačí sítotisk.
Tato metoda potisku je velmi vhodná na přenesení fotografií, ale i grafiky.Sublimační inkoust je vytisknut na velkoformátovém plotru na tranferový papír. Pod tlakem a při vysoké teplotě se v lisu odloučí části pigmentu z média a sloučí se s molekulami polyesteru.
Výsledý produkt má vynikající barvy, je voděodolný, UV odolný, odolný poškrábání, chemicky stabilní a nedráždí pokožku. Lze jej bez ztráty barevnosti čistit praním. Jeho životnost je dána životností použité textílie. Je však vhodný jen pro textilie ze syntetických vláken (polyester).

Flex - tenké, elastické fólie, vhodné pro potisk textilu. Díky jejich výborné elasticitě se materiál ideálně přilne na textil - docílí se tím velmi dobrého komfortu při nošení. Dají se aplikovat téměř na jakýkoliv textil.

Flock - fólie jsou díky svému sametově jemnému povrchu a velké hustotě vláken více než klasický potisk textilu. Je na omak sametový. Flock se může aplikovat na bavlnu, přírodní i syntetické látky. Fólie Flock vykazují vysokou odolnost proti praní, až do 60 stupňů.

Flock i flex jsou nejvhodnější volbou i pro jedno či několikakusové zakázky (čísla a jmenovky na dresech, narozeninová trika s přáním ap.).

SVR s.r.o.

Bratislavská 31

Brno

602 00

(areál Vodák sport)

Tel.:   5 4321 1412

Mobil: 731 651 142

e-mail: svr@svr.cz

IČ: 607 27 861